O NÁS.....aneb malý kynologický životopis:-)

,,Šicánci" jsou naší láskou už téměř 12 let....
takže jak to všechno začalo......

Kynologie a pejsci vůbec, mne provázejí celý život, tedy už téměř 27 let. Mým prvním čtyřnohým přítelem byl úžasný, velice inteligentní a učenlivý střední pudlík Filípek. Byl mým věrným kamarádem úctyhodných 18 let a 24.11. 2004 nás bohužel navždy opustil- vždy na něj budeme s láskou vzpomínat!

Plemeno shih-tzu mi učarovalo před 12ti lety, kdy jsme se rozhodli pořídit si druhého chlupáče a především parťáka našemu Filípkovi. Byl to nejen velmi poutavý vzhled tohoto úžasného plemene, ale především skvělá povaha. Další co mne zaujalo bylo i to, že toto plemeno tehdy patřilo k opravdu málopočetnému, budilo pozornost a jen málokdo věděl co je ta chlupatá kulička vlastně zač:-)

Tehdy jsme si domů přivezli našeho prvního šicáčka Benjamínka, bohužel jsme tehdy podcenili význam rodokmenu u domácího mazlíčka a pořídili si štěňátko bez PP, jaká trápení nás tehdy čekala se zdravím a nemocemi Benjíka, to by vydalo na samostatnou kapitolu, proto všem a vždy doporučuji pořídit si pejska - byť jen na mazlení s PP / je tomu věnován celý samostatný odkaz na hlavní stránce/ Benjíkovi je dnes téměř 12let jen díky naší péči a také mnohým lékařským zákrokům, nicméně on byl průkopníkem naší ,,šicumánie":-)))

V roce 2002 přibyla u nás doma první šicu slečna a po předchozím nezdaru s výběrem štěňátka, jsem se rozhodla pro výhradně kvalitního jedince s vynikajícím rodokmenem a od zkušeného chovatele.
A tak se stalo, že jsem si v srpnu 2002 tehdy ze zcela zaplavených Štěchovic vezla malou Sissinku - Zealotry BOHEMIA ACRO.
Tato fenečka se stala nejen velkým mazlíčkem rodiny a doslova naším ,,štěchovickým" pokladem, ale také zakladatelkou chovu a naší chovatelské stanice. Konečně jsem měla také možnost začít aktivně vystavovat, pravda začátky byly hodně krušné neboť naše Sissi nedostala do vínku příliš exhibicionismu a proto její výstavní kariéra zezačátku vypadala dost bídně, ale i přes Sisinčin odpor k předvádění se, získala nakonec několik cenných titulů. Počáteční nezdary nás totiž neodradily- naopak dodalo nám to odvahu zkoušet to dál a vytrvat.....:-) Bohužel spousty lidí po prvním nezdaru a nedovezeném poháru- vystavování vzdá- což je samozřejmě škoda!!!! Pak se stane to, že je na výstavách přítomno jen pár ,,stálých" tváří, kteří si opravdu jezdí jen a jen pro další a další poháry:-)

Nebo je odradí až přílišná rivalita různých chovatelských stanic.......zkrátka pokud chcete zkusit štěstí na výstavách obrňte se trpělivostí a železnýmy nervy a po počátečních nezdarech neházejte hned flintu od žita!!!!! /Pro výstavní nadšence- připravujeme na našich stránkách - rady a tipy pro vystavování- vhodné pro úplné začátečníky./

V roce 2003 se naše rodinka rozrostla o 3 překrásná štěňátka. Sisinka totiž 18. 12. předčasně porodila ,,vánoční dárečky" a v naší stanici se tak narodil první premiérový vrh A. AMOR, AMÉLIA a ANABELL.

Po čase padlo rozhodnutí ponechat si doma dvojčátka AMORA a ANABELL z nichž se vyklubali nejen pěkní rošťáci, ale také velmi úspěšní výstavní jedinci, kteří mi dělají radost nejen v Čechách, ale i v zahraničí.
Vzhledem k tomu, že pro nás proděj štěňátek není zdroj obživy a nikdy nebude!!!!!! nečekejte u nás několik vrhů ročně, štěňátka totiž odchováváme s velkou láskou a celodenní péčí a pak se s nimi jen s těžkým srdcem dokážeme rozloučit:-) Všichni šicáčci u nás žijí volně, je jim k dispozici celý rodinný dům a přilehlá zahrada, klece, ohrádky ani psince u nás opravdu nehledejte!!!!!!!!! Bydlíme v srdci Českého ráje a tak se u nás pejsci mají opravdu jako v ráji:-)

Abych můj celoživotní koníček a lásku završila....od loňského roku, přesněji od 1. 5. 2004 se pejsci stali také mým zaměstnáním, jelikož jsem otevřela specializovaný psí salón. Po letitých zkušennostech a absolvovaných kurzech / SVOPAP kurz - chov a úprava psů, kurz úpravy srsti- od salónu OLIVER, školení na úpravu speciálně amerických a anglických kokršpanělů u zkušené chovatelky a rozhodčí Jiřinky Holečkové a také spousta rad a tipů na úpravu shih-tzu od letité chovatelky a vynikající kamarádky Ivetky Kozákové/ jsme se rozhodli věnovat se profesionálně úpravě srsti všech plemen a naším krédem se stala především láskyplná péče - kterou často mnoho zákazníků v salónech bohužel postrádá. Díky naší péči, přístupu, zkušennostem a širokému spektru služeb si nás i v opravdu silné konkurenci / 7 dalších salónů ve městě/ našlo po prvním roce působení více než 200 stálých klientů ze všech koutů ČR, ale i zahraničí - Německo, Švýcarsko. A nadále se těšíme na každého nového psího zakázníka:-)

Více o našich nabízených službách i cenách se dočtete přímo v sekci - SALÓN.

Chtěla bych touto cestou poděkovat za všechny mé úspěchy skvělé kamarádce, chovatelce a majitelce CHS IVEKO-DOG - Ivetce Kozákové, za to, že mi předala spoustu zkušenností, rad a triků a především za to, že máme po jejím super úspěšném Redíčkovi/PERFECT RED BOY BOHEMIA ACRO/ nádherná a úspěšná štěňátka. Ivetko a Redíku DÍÍÍKY!!!!

Pokud Vás toto malé povídání zaujalo a chcete vědět více o našich pejscích, o nás a salónu - přečtěte si další odkazy na našich stránkách.

V případě jakýchkoli dotazů, přání či problémů nás kdykoli kontaktujte na tel: 736 215 215 nebo e-mailu: imperial-bohemia@seznam.cz.

Petra Sumeráková